ابزار تشخیص افتراقی بیماری های پوستی (Skin Genius)

تیم سریر در سال 1400 متوجه سوالات مکرر دانشجویان و پزشکان درباره‌ی ضایعات پوستی شدند. پس از بررسی های متعدد به وجود چنین چالشی در جامعه غیر پزشکان نیز برخوردند. این موضوع ما را به فکر ساخت ابزاری انداخت، تا چالش دشواری تشخیص ضایعات پوستی را برای همگان برطرف کنیم.

پس از یک سال و نیم تلاش توانستیم ورژن یک Skin Genius را توسعه دهیم که توانایی تشخیص 80 بیماری پوستی را داشت و دقت 70 درصدی در تشخیص افتراقی تصاویر ضایعات پوستی را ثبت کرد. این نتایج نسبت به نتایج مطالعات منتشر شده، بسیار شگفت انگیز بود، اما ما را برای انتشار آن جهت استفاده عموم قانع نکرد. این امر منجر شد تا به فکر ورژن دوم این محصول با تغییر معماری هوش مصنوعی، افزایش تعداد بیماری های قابل تشخیص و افزایش دقت آن باشیم. پس از گذشت شش ماه توانستیم محصولی را اماده کنیم که با همتا‌های خارجی که بیش از یک دهه در این زمینه فعالیت می کنند نزدیک شویم. Skin Genius ورژن دو با دقت بیش از 90 درصد و توانایی تشخیص افتراقی 130 بیماری ساخته شد و شما می توانید پس از ثبت نام در بخش محصولات، آن را تست کنید.

روش استفاده از Skin Genius

استفاده از این محصول بسیار ساده است. در زمان استفاده از این محصول باید توجه کنید که تمام وارد خواسته شده را با دقت تکمیل نمایید.

پس از انتخاب سن و جنسیت، باید نوع ضایعه تکیمل گردد.

نوع ضایعه بسیار مهم است، بنابراین با دقت این بخش را تکمیل کنید.

منظور از ضایعات تک پوستی، ضایعاتی است که محدوده آن کاملا مشخص و به صورت تک و تنها ظاهر می شود، درحالی که بثورات پوستی محدوده و حاشیه آن به سادگی مشخص نیست و سطحی غیرمنظم را درگیر می کند. همچنین در صورتی که ضایعه بیش از یک ارگان بدن را درگیر کرده است از گزینه درگیری چند ارگان استفاده کنید.

پس از این مراحل، محل ضایعه پوستی را مشخص می کنید، که می تواند به صورت جزئی یا کلی باشد، بسته به انتخاب شما حساسیت تشخیصی متفاوت خواهد بود تا با دقت بالاتری تشخیص های افتراقی را به شما نمایش دهد.

در مراحل بعدی، دو علامت شامل خارش و تب (درصورتی که تب دارید بی درنگ به پزشک مراجعه کنید) و طول مدتی که ضایعه ایجاد شده است را انتخاب کنید. در نهایت تصویر ضایعه که با دوربین تلفن همراه گرفته اید را آپلود می کنید.

توجه داشته باشید که تصویر واضح، از فاصله ای مناسب و با نور مناسب گرفته شود تا هوش مصنوعی با کمترین میزان خطا تشخیص های افتراقی را ثبت کند.

نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید

قبل از استفاده از این محصول در نظر داشته باشید که:

علم پزشکی بسیار گسترده است و بیش از 3000 نوع بیماری پوستی تا کنون شناخته شده است. بنابراین تشخیص های افتراقی هیچ وقت در جایگاه پزشک و متخصص پوست قرار نمی گیرد، تنها ابزاری است جهت آگاهی بخشیدن به شما است، تا برای جست جو بتوانید با کلیدواژه های درستی اقدام کنید.

پیگیری ضایعات پوستی بسیار مهم است، شدیدا تاکید می‌کنیم تا از درمان‌های خانگی خودداری کنید و مشاوره پزشکی را فراموش نکید. بیماری‌های پوستی می توانند به راحتی مزمن شوند و برای مدت بسیار زیادی شما را درگیر کنند.

ثبت نظر

متاسفیم. شما برای مشاهده این فرم باید وارد سایت شوید .