تاثیر هوش مصنوعی بر نیروی کار و اشتغال در حوزه سلامت و مراقبت های بهداشتی

تاثیر هوش مصنوعی بر نیروی کار و اشتغال در حوزه سلامت و مراقبت های بهداشتی

تاثیر هوش مصنوعی بر نیروی کار و اشتغال در حوزه سلامت و مراقبت های بهداشتی

نوشته ای از جما لاوگرو

در حالی که پذیرش هوش مصنوعی (AI) در بهداشت و پزشکی پتانسیل بهبود مراقبت های بهداشتی را دارد، نگرانی‌هایی را نیز در مورد تأثیر بر نیروی کار و اشتغال در این بخش ایجاد کرده است.

این ترس وجود دارد که نقش‌های مربوط به وظایفی که می‌توانند توسط الگوریتم‌های هوش مصنوعی به شکل خودکار انجام شوند، جابه‌جا شوند و برخی از کارکنان ممکن است مهارت‌ها یا آموزش لازم برای کار با سیستم‌های هوش مصنوعی را نداشته باشند. این مهم می تواند منجر به وضعیتی شود که تعداد کمی از متخصصان بسیار ماهر بتوانند از مزایای هوش مصنوعی استفاده کنند.

علیرغم این نگرانی، برخی از کارشناسان پیشنهاد کرده اند که پذیرش هوش مصنوعی ممکن است در واقع منجر به ایجاد فرصت های شغلی جدید در صنعت مراقبت های بهداشتی شود، به ویژه در زمینه هایی مانند علم داده و توسعه هوش مصنوعی.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، انتظار می‌رود تا سال 2030، نیروی کار بهداشت جهانی به 18.2 میلیون نفر برسد که انتظار می‌رود بخش بزرگی از این مشاغل در زمینه‌هایی مانند پرستاری، مامایی و کمک‌های پزشکی باشد. این احتمال وجود دارد که پذیرش هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی منجر به تغییر در انواع مشاغل مورد تقاضا، با تاکید بیشتر بر نقش هایی که شامل توسعه و مدیریت سیستم های هوش مصنوعی است، شود.

سیستم‌های بهداشتی باید به مجموعه‌ای از چالش‌ها بپردازند. این چالش ها شامل نگرانی‌های مربوط به اخلاق، سوگیری‌ها، حریم خصوصی داده‌ها و امنیت این اطلاعات می باشد. در عین حال این سیستم باید اطمینان دهند که کارکنان در کار خود راضی باشند و فعالانه مورد حمایت قرار می‌گیرند.

در حالی که پیش‌بینی دقیق اینکه چگونه استفاده از هوش مصنوعی در درازمدت بر اشتغال در حوزه مراقبت‌های بهداشتی تأثیر می‌گذارد دشوار است، به نظر می‌رسد که استفاده از هوش مصنوعی منجر به تغییر در انواع مشاغل مورد تقاضا شود. مهم است که اطمینان حاصل شود که مزایای هوش مصنوعی به طور عادلانه بین همه کارکنان تقسیم می شود.

ما در تیم سریر معتقدیم که در حال ارتقای کیفیت مراقبت های سلامتی و حساس سازی جهت اقدامات خود مراقبتی و همچنین بهبود کیفیت آموزش پزشکی با توسعه مدل های هوش مصنوعی هستیم. ما در تیم سریر علاقه مند به همکاری با تیم ها و افراد همفکر و هم راستا هستیم اگر شما نیز به این همکاری علاقه مند هستید از قسمت ارتباط با ما با ما تماس بگیرید.

تشخیص افتراقی با هوش مصنوعی

در صورتی که علائم مشابه دارید می توانید با هوش مصنوعی سریر مشکل خود را مورد بررسی قرار بدهید تا با دقت و سرعت بیشتری تصمیم گیری و اقدام کنید.

همچنین برای دسترسی راحت تر می توانید به بات تلگرامی ویزیسان (Vizisunbot) مراجعه کنید و از هوش مصنوعی تشخیص افتراقی ضایعات پوستی و سایر خدمات بهره مند شوید

کلید واژه ها

هوش مصنوعی

منابع

  1. https://ai-med.io/more-news/the-impact-of-artificial-intelligence-on-labor-and-employment-in-healthcare/

ثبت نظر

متاسفیم. شما برای مشاهده این فرم باید وارد سایت شوید .